A laminált padló direkt vízálló: illyen
Több márka is van itthon ( 3 ), tudtommal ez a legolcsóbb. Kinézetre, lerakási metódusra lényegében egy átlagos laminált padló.
A padló lerakásánál gondosan felhívják a figyelmet, hogy olvassuk el a gyártó honlapján a leírást. Ott -szokás szerint- angolul csak a bármelyik lamináltra vonatkozó útmutató van
A lényeg, hogy úgy adnak rá garanciát, ha a gyári anyagokat használjuk. Ehhez a tulajdonos vett a egy gyári szettet, ami áll:
- egy szürke polifoam hengerből , amit oda kell rakni a parketta és a fal közé körben. Arról nem írnak a gyártó okostojás emberei, hogy a fél centis henger, hogyan tölti ki a gyártó szerinti min. 1cm-es dilatációs hézagot,
Szerencsére ez fürdőszoba kicsi volt, így a saját felelősségemre bevállaltam a fél centis tágulási rést.
Arról sem írnak, hogy hogyan rakjuk ezt úgy le a padló lerakásakor ne zavarjon hogy a szükségszerű mozgástól ( alatta sima polifoam van) ne jöjjön fel állandóan. Ezt úgy oldottam meg, ahogy a koax és egyéb kábel elvezetéseket is, paatex ragasztópisztolyból nyomtam apró pöttyöket és belenyomtam a szigetelő hengert, csak itt várni kell egy picit, hogy ne túl forró legyen a ragasztó, mert akkor megolvasztja a polifoamcsíkot.
- van benne továbbá egy kék színű speciálisnak mondott szilikon szintén a tágulási hézagba nyomva:
az padló eladói (nem tőlem vették) a boltban bár hangsúlyozzák, hogy csak a gyári segédanyagokat lehet használni, de addig nem jutnak el, hogy egy tubus ebből a kék csodából erre a 13 m2-es fürdőszobára nem volt elég, muszáj voltam hagyományos sziloplaszttal kiegészíteni Budapesttől 120 km-re.
- a csomag része egy lágy műanyag, vékony csík , két oldalú öntapadóval , amit a szegély aljára kell ragasztani,hogy a ne ázzon annyira.
- tartalmaz tovább egy szegély ragasztót: szerintem ez is egyszerű egykomponensű oldószermentes ragasztó, de ha ez kell. Azt nem vesézik, hogy egy ilyen magas szegélyt , egy ilyen 1 nap alatt megkötő ragasztóval hogyan rakjak fel, úgy hogy a fal görbeségeit kövesse. Sehogy. Ahhoz hogy közelítsünk egy jobb megoldáshoz, ragasztópisztollyal segítsünk rá, vagy két ember nyomja több helyen, vagy egy ember lefekszik és nyomja két kézzel és két lábbal ( két nap két éjjel) , ez nem vicc.
Ezenkívül a sokat emlegetett sziloval ( fürdőszoba sínes vagy normál átlátszó) az óhatatlanul megmaradó apró réseket a fal és a szegély között ki kell húzni.
Szummárium: bár vízálló a padló , azért valamiért a gyártó is törekszik rá, hogy azon pontok, amelyek nincsenek laminálva ( pl a vágott élek), le legyenek fedve, védve,és ennek biztos meg van az oka, ezért ne is kockáztassunk tegyünk mi is így.
ui: ez már kb a 10. ilyen munkám -a legkorábbi kb.7 éve volt- és nem volt velük soha gond.